درباره ما

داستان ما

درخواست تهیه یک گزارش از بازار بلیط به واحد سرمایه‌گذاری آخرین‌خبر باعث شکل‌گیری ایده راه‌اندازی «راستا» در سال 98 شد. راستا فعالیت خود را با راه‌اندازی کانال تلگرامی و بعد از آن با سایت خود شروع کرد. هدف اولیه راستا در آن زمان ارائه خدمات مختلف از جمله تهیه گزارش‌های درخواستی، تحقیقات بازار، ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها و مشاوره کسب‌وکار بود.

ماموریت ما

ما در راستا داده‌ها، اطلاعات، تحلیل‌ها و مطالب مفید را در اختیار سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و مالکان کسب‌وکارها و علاقه‌مندان به کارآفرینی قرار می‌دهیم که به مدیریت و رشد کسب‌وکارشان کمک کرده و باعث می‌شود راحت‌تر و سریع‌تر تصمیم‌گیری کنند.

چشم انداز ما

دسترسی راحت به اطلاعات تمام کسب‌وکارهای ایران

سهامداران

در حال حاضر تمام سهام راستا در اختیار گروه سرمایه‌گذاری برنا است. گروه سرمایه‌گذاری برنا همان واحد سرمایه‌گذاری مجموعه آخرین‌خبر بوده که اکنون فعالیت خود را به صورت مستقل ادامه می‌دهد. گروه سرمایه‌گذاری برنا بیشتر یک استارتاپ استودیو است که راستا، تریپ‌رو و توریلند استارتاپ‌های فعال این مجموعه هستند. سهام‌دار اصلی مجموعه سرمایه‌گذاری برنا نیز هلدینگ برسا است. هلدینگ برسا علاوه بر مجموعه سرمایه‌گذاری برنا، سهام‌دار اصلی مجموعه آخرین‌خبر، DM360 و شتابدهنده فردوسی نیز هست.